Dlaczego Erowa MTS

DLACZEGO EROWA MTS – KALKULACJA OSZCZĘDNOŚCI PRZY ZASTOSOWANIU SYSTEMU PALETYZACJI EROWA MTS

Szanowni Państwo chcielibyśmy przedstawić i zobrazować jakie oszczędności jesteście w stanie osiągnąć stosując system paletyzacji Erowa MTS na frezarki i centra obróbcze zamiast konwencjonalnego sposobu mocowania detalu obrabianego na stole maszyny .

Konwencjonalny sposób mocowania detalu obrabianego na stole frezarki obrazują fotografie poniżej , wszystkie czynności związane z przezbrojeniem maszyny wykonywane są kilka razy dziennie .

Przyjmując, że praca w waszym zakładzie odbywa się w systemie dwu zmianowym i na każdej zmianie średnio przezbrajacie frezarkę ok. 3 razy – w takim wypadku 7 x 20 minut za każdym razem daje około 2 h 20 min. dziennie – postoju maszyny

BEZ ZASTOSOWANIA SYSTEMU EROWA MTS

Całość 20 minut.

Z ZASTOSOWANIEM SYSTEMU EROWA MTS

Prześledźmy czynności, które są konieczne przy przezbrojeniu gdy posiadamy system MTS

Całość 2 minuty.

Wszystkie inne czynności wykonywane są poza maszyną, co nie powoduje jej przestoju .

Przyjmując, że wyposażymy Państwa frezarkę w system paletyzacji MTS, którego wstępny koszt to ok. 4500 CHF tj. 16000 PLN

Wracając do naszego pierwotnego założenia: 7 przezbrojeń w ciągu 2 zmian = 7*18 min = 126 min tj. około 2 h

Przyjmując, że roboczogodzina pracy Waszej frezarki wynosi 120zl, w ciągu jednego dnia jesteście Państwo w stanie zaoszczędzić 240 PLN .

Jeśli oszczędzacie 240 zł dziennie, zakup systemu MTS zwróci się Wam w ciągu 65 dni roboczych. Po około 2 miesiącach użytkowania zakup systemu MTS się zwraca, a dalej zarabia dodatkowe pieniądze, które teraz Państwu uciekają.

Jeśli macie pełne obłożenie maszyn i myślicie o kupnie kolejnego centrum obróbczego lub chce aby detale były wykonywane szybko i z dokładnością do 5 mikronów przemyślcie to jeszcze raz – może wystarczy system paletyzacji Erowa MTS.

Zapraszamy do składania zapytań. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania i doradzimy indywidualne rozwiązania dla Waszych potrzeb.

Print Friendly, PDF & Email
Translate »