Dlaczego FTOOL

KALKULACJA OSZCZĘDNOŚCI PRZY ZASTOSOWANIU ZESTAWU NA DRUTÓWKĘ RULER SET

Firma Ftool to firma córka szwajcarskiej firmy Erowa. W jej ofercie znajdziecie Państwo uchwyty i mocowania , które są kompatybile z Erową, 3R i Hirshmanem. Ftool proponuje rozwiązania tożsame jak Erowa oraz własne patenty.

Poniżej przedstawiamy rozwiązanie opatentowane przez Ftoola na wycinarkę drutową. Jeśli myślicie jak zwiększyć wydajność waszej wycinarki drutowej tak, aby mogła pracować w czasie, w którym będziecie przygotowywali kolejne detale do wycinania, lub aby połączyć waszą drutówkę z frezarką, czy drążarką wgłębna. Powyższe korzyści osiągniecie Państwo jeśli zastosujecie systemy mocowań. Poniżej przedstawiamy naszą propozycję na mocowania F-TOOLA, które zwiększy wydajność Waszej drutówki i zsynchronizują wszystkie maszyny w Waszej firmie, a przede wszystkim sprawią, że Wasza drutówka będzie pracować i zarabiać pieniądze.

Zakładając, że praca w Waszej firmie odbywa się w systemie dwu zmianowym, oraz wymiana detalu na drutowce średnio występuje 2 razy na zmianę (przy cięciu małych elementów przezbrajania są częstsze) – przy konwencjonalnym mocowaniu na drutówce (jak rysunki poniżej), czas przezbrajania to około 30 min. Detal mocowany jest bezpośrednio na stole za pomocą łapek. Stabilne przymocowanie, a następnie zpozycjonowanie detalu to nie lada wyzwanie o czym wie każdy operator drutówki.

Całkowity czas operacji 30 minut.

Przyjmując, że wyposażycie Państwo swoją drutówkę w zestaw Ftool’a Ruler Set, w którego skład wchodzą :

  • 2 liniały przykręcone do stołu maszyny
  • 1 kątownik – w którym mocujemy detal
  • 2 podkładki mocujące – w których mocujemy detale
  • łapki i inne akcesoria mocujące
Ftool RULER SET

Ftool RULER SET

RULER SET – którego cena to ok 3’700,00 CHF tj. około 13 000 PLN

Niewątpliwą zaletą rozwiązania F-TOOL‚a jest fakt, że materiał na następną pracę, może być mocowany w akcesoriach (kątownik, podkładki czy różnego rodzaju imadła, ramki, stoły magnetyczne) poza maszyną, jego mocowanie następuje jedynie przez dokręcenie śrub (jak na foto poniżej).

Maszyna na wymianę detalu zostaje zatrzymana na 5 minut.

Stosując zestaw RULER SET na swojej drutówce jesteście Państwo w stanie zaoszczędzić 25 min. na jedną zmianę detalu.

Jeśli tych zmian jest 4-5 w ciągu dnia łatwo policzyć, że dzienna oszczędność to ok. 2 h czasu pracy drutówki.

1 roboczo-godzina to około 200 € czyli przy 2 h będzie to 800 zł dziennie.

Koszt zestawu RULER SET to 3700,00 CHF tj. ok 13000 PLN, który zwróci się w ciągu pracy waszej maszyny przez około 17 dni roboczych.

W ciągu około 17 dni RULER SET zwraca się, a później zarabia dla Was dodatkowe pieniądze !

Zapraszamy do składania zapytań. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania i doradzimy indywidualne rozwiązania dla Waszych potrzeb.

Print Friendly, PDF & Email
Translate »